بررسی کابینت ام دی اف مزایا و معایب

کابینت ام دی اف یکی از انواع کابینت پر کاربرد در آشپزخانه است. ام دی اف از جمله مصنوعات چوبی است که به دلیل ویژگی‌هایی که دارد در ساخت مصنوعات چوبی به وفور از آن استفاده می‌شود. کابینت ام دی اف قیمت خیلی خوبی دارد و برای تمام اقشار جامعه قابل استفاده است، همین ویژگی آن سبب شده تا محبوبیت زیادی داشته باشد؛ البته این جمله بدان معنا نیست که برخی دیگر از کابینت‌ها کارایی ندارند. کابینت‌های هایگلاس، چوبی و ممبران هم محبوبیت زیادی دارند اما به دلیل این که تمام اقشار جامعه توانایی مالی خرید آن را ندارند بعد از کابینت ام دی اف قرار می‌گیرند، در این مقاله در وب سایت فنی شو نگاهی به کابینت ام دی اف مزایا و معایب آن خواهیم انداخت پس با ما همراه شوید. ( فنی شو دپارتمان آموزش دوره‌های فنی و حرفه ای همراه با ارائه مدرک معتبر)

مزایای کابینت ام دی اف

همان طور که گفته شد ام دی اف  محصولی است که هم زیبایی ظاهری دارد و هم از قیمت مناسبی برخوردار است؛ از این رو به وفور از آن استفاده می‌شود چون بر خلاف سایر کابینت‌ها که ویژگی زیادی دارند اما قیمت آن‌ها زیاد هستند؛ این کابینت تعرفه خوبی دارد. همچنین کابینت ام دی اف، دارای لایه نازک وینیل است، این لایه به آسانی تمیز می‌شود. از این رو اگر روی آن لکه لکه بگیرد با اسفنج و یک پارچه نرم قابل تمیز کردن می‌باشد. از این رو اگر لکه‌ها هم قوی و زیاد باشند با استفاده از اسفنج و کمی شوینده کم اسید می‌توانید به راحتی آن را تمیز کنید. یادتان باشد برای تمیز کردن کابینت ام دی اف از شوینده‌های قوی استفاده نکند؛ چون به راحتی آسیب می‌بیند و دیگر قابل استفاده نخواهد بود.

تنوع رنگ و مدل کابینت ام دی اف

از دیگر مزیت آن که ویژگی قابل توجه ای هم است، تنوع و گوناگونی رنگ و مدل کابینت ام دی اف است. از آن جایی که کابینت ام دی اف از مواد دور ریختنی چوب ساخته می‌شود؛ مانور برای طراحی و رنگ روی آن خیلی زیاد است. کابینت‌های ام دی اف هر چند طرح چوب دارند اما می‌توان آن را در انواع رنگ ساخت. در واقع کابینت ام دی اف بر خلاف کابینت هایگلاس است. کابینت هایگلاس رنگ سفید و روشن آن، محبوبیت خیلی بیشتری دارد چون که نور را بازتاب داده و آن را روشن می‌کند. اما کابینت ام دی اف تنوع رنگ دارد و از هر مدل آن می‌توان استفاده کرد.

mdf خوب,عیب کابینت ام دی اف,مزایای کابینت ام دی اف,

آموزش صفرتا صد ساخت ونصب کابینت MDF

طول عمر بالای کابینت ام دی اف

این که کابینت هر چقدر زیبایی، کارایی و جذابیت هم داشته باشد اما نتواند طول عمر خوبی داشته باشد، فایده زیادی ندارد. کابینت ام دی اف با توجه به ویژگی‌های زیادی که دارد؛ طول عمر آن هم زیاد است. این کابینت در برابر ضربه مقاوم بوده و کمتر در معرض شکستن یا خم شدن قرار دارد. کابینت ام دی اف صاف و صیقلی بیشتری نسبت به دیگر کابینت‌ها دارد.

mdf خوب,عیب کابینت ام دی اف,مزایای کابینت ام دی اف,

معایب کابینت ام دی اف

هر چند کابینت ام دی اف دارای مزایای زیادی است اما بدون عیب هم نیست. کابینت ام دی اف در حالت معمولی طول عمر خوبی دارد اما اگر فرو رفته یا دچار شکستگی شود، کل کابینت در معرض خراش و آسیب قرار میگیرد. چون که آسیب پذیر ترین بخش ام دی اف هما قسمتی است که فرو رفته شده و قابلیت تعمیرو یا بازیابی هم نیست. از این رو باید برای استفاده از کابینت ام دی اف حتما توجه کنید که کوچک ترین شکاف یا ضربه‌ای روی آن زده نشود. از این رو کابینت ام دی اف نسبت به کابینت چوبی و سایر اجناس دیگر نیاز به تعویض کمتری دارد، در صورتی که از آن به درستی استفاده شود.

 

کابینت ام دی اف حساس به دما

کابینت ام دی اف به گرما و دما هم حساسیت زیادی دارد از این رو این مورد هم جزء معایب کابینت ام دی اف شمرده می‌شود؛ به همین دلیل بهتر است کابینت ام دی اف را در کنار اجاق گاز و یا جایی که گرما و آسیب وجود دارد قرار ندهید. از طرفی اگر به ام دی اف گرما و حرارت بخورد، صفحه آن ورقه ورقه شده و رنگ آن پریده می‌شود و رنگ آن زرد هم می‎شود که در زیبایی و جذابیت کابینت ام دی اف تاثیر مخربی دارد.

mdf خوب,عیب کابینت ام دی اف,مزایای کابینت ام دی اف,

کابینت ام دی اف حساس به رطوبت

آب و رطوبت دشمنان اصلی کابینت ام دی اف هستند اگر به آن‌ها آب برخورد کند و در مدت زمان کم تمیز و نظافت نشود. به مرور ام دی اف باد کرده و ورق آن از بین می‌رود. از این رو این مدل کابینت برای محل‌هایی که رطوبت بالایی دارند مناسب نیست و بهتر از آن استفاده نشود. و همین طور چنانچه در زمان استفاده از کابینت، روی آن خیس و رطوبت زده شود به سرعت باید آن را تمیز کرد تا آب به خورد ام دی اف نرود.

مدیر سایت

نقد و بررسی‌ها

دیدگاه خود را بیان کنید :