دستگاه تصفیه آب خانگی و اهمیت استفاده از آن

همه ما این اصل مهم و حیاتی را می دانیم که آب سالم چه تاثیراتی بر زندگی انسان ها دارد و چه دلیلی دارد که ما از دستگاه تصفیه آب استفاده کنیم. از آنجا که منابع آب ها روز به روز در حال آلوده تر شدن هستند، استفاده از دستگاه تصفیه آب آشامیدنی و فیلتراسیون نیز امری حیاتی به شمار می رود که زندگی سالمی را برای انسان ها تضمین می کند. اگر شما نیز از آن دسته افراد هستید که بیشتر از آب های طبیعی و قنات استفاده می کنید، لازم است که آزمایشات مختلفی را جهت شناسایی عدم وجود ارسنیک یا سایر سم ها انجام دهید. این کار را می توانید در اداره آب و فاضلاب منطقه خود انجام دهید.

در دهه های اخیر، همراه با صنعتی شدن کشورها، مواد سمی زیادی که برای سلامتی خطرناک هستند وارد منابع آب ها شده اند. مانند مواد دارویی، کلر،‌ فلوراید و آرسنیک که در مناطق مسکونی که در نزدیک ساختمان ارگان های نظامی و فوم های آب آتش نشانی واقع شده اند. منابع این گونه آب ها آلوده تر هستند، در نتیجه نیاز است که برای استفاده کردن از این آب ها از دستگاه تصفیه آب خانگی استفاده شود. کاربرد دستگاه تصفیه آب به قدری مهم است که می تواند تعیین کنند طول عمر شما باشد.

نصب دستگاه تصفیه آب خانگی

روزانه میلیون ها متر مربع آب در سرتاسر جهان در حال مصرف است، اما واقعا چه مقدار از این آب ها سالم هستند؟ آیا می توان گفت که کاملا سالم هستند؟ متاسفانه در جواب این سوال باید یک کلمه را بگوییم: خیر.

کاربرد دستگاه تصفیه آب خانگی و استفاده از آن به مراتب خیلی ساده تر و راحت است. برای حل مشکل آلودگی آب در منزل کافی است دو فیلتر تهیه کرده، یکی در کنار کنتور اصلی آب که ورودی آب منزل می باشد و دیگری را زیر سینک ظرفشویی نصب کنید. اگر می خواهید آب سالم تری داشته باشید حتما این دو مورد را رعایت کنید. کاربرد دستگاه تصفیه آب را افرادی که ارزش آب را می دانند می توانند تشخیص دهند.

دستگاه تصفیه آب,کاربرد دستگاه تصفیه آب,مراحل انجام فیلتر آب توسط فیلتر تصفیه,

کاربرد دستگاه تصفیه آب خانگی

بزرگ ترین مشکلی که در رابطه با آب های آشامیدنی در مناطق شهری وجود دارد،‌ میزان بالای کلری است که در آن ها موجود است. همین امر موجب می شود آب رنگ و بوی نامناسبی به خود بگیرد، به همین خاطر است که تاکید می شود حتما از نصب فیلترهای تصفیه ی آب خانگی در ورودی های اولیه منزل غافل نشوید. در غیر اینصورت ممکن است این کلر وارد آب های منزل شده و حتی به صورت بخار در محیط خانه پخش شده و شما در معرض بیماری های خطرناک قرار دهد. انواع آلرژی ها، بروز سرطان، بیماری های تنفسی مانند آسم و آب آوردن ریه ها از جمله این بیماری ها هستند.در اینجا برای از بین بردن کلر کاربرد دستگاه تصفیه آب مشخص می شود.

اگر هنوز موفق به انجام نصب دستگاه های تصفیه آب خانگی نشده اید، بهتر است هر چند وقت یکبار در و پنجره های منزل را باز گذاشته تا بخار ناشی از این کلرها بیرون برود. اما اگر می خواهید این دردسرها ادامه نداشته باشد،‌ بهتر است هر چه سریعتر اقدام به نصب دستگاه تصفیه آب خانگی بکنید.

مراحل انجام فیلتر آب توسط فیلتر تصفیه

این نوع دستگاه ها که ابتدای ورودی منازل و ساختمان ها استفاده می شوند، طی انجام سه مرحله عمل پاکسازی را انجام می دهند. مرحله اول، گذر از فیلتر الیاف می باشد، به این شکل که تمام ذرات درشت، گل و خاک را در پشت سوراخ های ریزی که در حد میکردن هستند گیر می افتند و اجازه ورود به آنها داده نمی شود. مرحله دوم و سوم نیز ذراتی مانند آرسنیک و کلر تصفیه می شوند. در این مرحله فیلترهای کربن پودری و کربن جامد این عمل را انجام می دهند. مراحل دوم و سوم کیفیت آب را به میزان قابل توجهی بالا می برند. اما همچنان ذراتی غیرقابل مشاهده ای هستند که ممکن است باز هم این مراحل عبور کنند. به همین خاطر به شدت توصیه می شود که دستگاه دوم تصفیه را حتما نصب کنید. دستگاه دوم را می توانید زیر سینک ظرفشویی قرار دهید. از آنجا که این نوع دستگاه ها دارای فیلترهای ویژه ای برای تصفیه معکوس هستند، اجازه ورود خیلی از ذرات را به آب نمی دهند و آب را خالص نگه می دارند. در نصب دستگاه تصفیه آب خانگی دقت بالایی را باید به خرج دهید.

با وجود اینکه آب موجود در لوله کشی منازل تصفیه شده هستند،‌ اما مشاهده شده است گاهی اوقات عملیات تصفیه به درستی و اصولی صورت نگرفته و آب مزه و بوی عادی ندارد. این امر به علت وجود کلر و سایر املاح می باشد که نشان می دهد آب دوباره به تصفیه احتیاج دارد. اما این آب ها بعد از گذشتن از دستگاه های تصفیه آب خانگی به مقدار قابل توجهی خالص شده و میزان باکتری در آن به صفر می رسد. بعد از این تصفیه می توان بدون هیچ دغدغه ای از آب استفاده کرد. اما اگر دیدید که باز هم آب به درستی تصفیه نشده و مقدار املاح در آن هنوز پابرجا مانده،‌ می توانید پس از انجام آزمایشات لازم، فیلتر دیگری را به دستگاه خود اضافه کنید.

نحوه نصب دستگاه تصفیه آب خانگی,نصب دستگاه تصفیه آب خانگی,دستگاه تصفیه آب,

آب چشمه و قنات برای مصرف خانگی

قبلا توصیه می شد از آب های طبیعی به دلیل آنکه مواد معدنی در آن ها موجود نیست استفاده شود. اما هم اکنون شرایط به طور کلی فرق کرده، زیرا با توجه به آلودگی های محیط زیست قطعا آب های طبیعی نیز دچار آلودگی شده اند. به همین خاطر کافی نیست که به دستگاه های تصفیه آب عمومی که در سطح شهر استفاده می شود، اعتماد کرد. لازم است که خودتان دست به کار شده و شروع به نصب دستگاه های تصفیه آب خانگی کنید. برای این منظور می توانید با اندکی هزینه ای مختصر، آزمایشات لازم را برای مشاهده درصد کیفیت آب منطقه خود انجام داده و با مشورت متخصصان لازم در این موارد، اقدام به خرید و نصب دستگاه های تصفیه آب کنید.

استفاده و نصب دستگاه تصفیه آب خانگی بسیار آسان است. از دستگاه های تصفیه آب خانگی برای زندگی سالمتر می توان استفاده کرد. استفاده از انواع دستگاه های تصفیه آب خانگی در مناطق آلوده امری ضروری است.

امیر قمصری

نقد و بررسی‌ها

دیدگاه خود را بیان کنید :