کابینت آشپزخانه ام دی اف

تفاوت کابینت چوبی با ام دی اف MDF

یکی از بخش های مهم در منزل که همیشه مورد توجه افراد بوده و به مرتب و زیبا بودن آن اهمیت می دهند، کابینت آشپزخانه ام دی اف می باشد. به همین خاطر برای اینکه فضای زیبا و جذابی در محیط آشپزخانه ایجاد شود، مردم از طراحی های مختلفی مانند کابینت ام دی اف استفاده می کنند. سبک های مختلفی از این کابینت ها در حال حاضر وجود دارند که می توانند مطابق سلایق مختلف در فضای آشپزخانه به کار گرفته شوند. هیچ وسیله ای مانند کابینت ها به این اندازه نمی تواند در زیباسازی فضای آشپزخانه تاثیر گذار باشد.

اگر شما هم می خواهید از این نوع کابینت ها در فضای آشپزخانه خود استفاده کنید،‌ باید در نظر داشته باشید که طرح و مدل آن با فضای منزل سازگاری و همخوانی داشته باشد. نوع کابینتی که قرار است توسط فرد انتخاب شود بر اساس بودجه ای است که می خواهد هزینه کند. قیمت کابینت ام دی اف با توجه به سلیقه افراد متفاوت است. در حال حاضر اکثر افراد کابینت هایی از جنس چوب یا فلز استفاده می کنند که نوع چوب آن بیشتر کاربرد دارد.

فایده استفاده از کابینت آشپزخانه ام دی اف در چیست؟

امروزه هزینه هایی که بابت استفاده و خرید کابینت ام دی اف صورت می گیرد بسیار مناسب بوده و افراد می توانند با کمترین بودجه این کابینت ها را در آشپزخانه خود به کار بگیرند. این کابینت ها نسبت به جنس های چوب دیگر مقاومت و پایداری بهتری دارند و دارای استحکام بیشتری می باشند. یکی از فواید استفاده از کابینت ام دی اف این است که شما می توانید انواعی از مدل ها و رنگ ها را هنگام خرید با یکدیگر مقایسه کنید و مطابق سلیقه خودتان خریداری کنید.

فایده استفاده از کابینت های ام دی اف,کابینت آشپزخانه,کابینت آشپزخانه ام دی اف,

کابینت آشپزخانه ام دی اف چند نوع دارد؟

کابینت های ام دی اف در انواع مختلفی از رنگ، جنس و اندازه وجود دارند که عمدتا به دو دسته کابینت ام دی اف مات و کابینت براق تقسیم بندی می شوند.

کابینت ام دی اف مات

کابینت ام دی اف مات امروزه کاربرد زیادی بین مصرف کنندگان دارد. این نوع کابینت ها در رنگ ها و طرح ها مختلفی تولید می شوند تا افراد بتوانند هنگام انتخاب مطابق سلیقه و فضای منزل خود بهترین انتخاب را داشته باشند.

کابینت های ام دی اف براق

هنگام تولید این گونه کابینت ها معمولا از رنگ های متنوعی استفاده می کنند، به همین دلیل صفحه چوب ام دی اف براق تر و زیباتر جلوه می دهد. این نوع کابینت آشپزخانه ام دی اف نسبت به ام دی اف مات گران تر هستند. در نتیجه افراد در انتخاب کابینت ام دی اف براق دقت بیشتری دارند، چرا که انواعی از رنگ ها پیش روی آنها قرار دارند.

 دلایل استقبال مردم از کابینت های ام دی اف

امروزه افراد از کابینت ام دی اف در آشپزخانه خود استفاده زیادی می کنید به دلیل اینکه:

  • هزینه مناسبی دارند
  • تمیز کردن آنها کار راحتی است
  • ماندگاری و دوام بالایی دارند و خیلی دیر تغییر رنگ می دهند

کابینت ام دی اف,کابینت ام دی اف مات,کابینت های ام دی اف,

تفاوت هزینه های کابینت ام دی اف به چه مواردی بستگی دارد؟

هزینه کابینت ام دی اف با توجه به جنس ایرانی یا خارجی بودن آن متفاوت می باشد. همچنین نوع مات یا براق بودن آن نیز باعث تفاوت در قیمت ها می شود. در حالت کلی فرد می تواند طرحی که مد نظر قرار دارد را به طراح بگوید و طراح نیز مطابق ایده های مشتری آن را پیاده سازی کند. یا اینکه متخصص طرح های از پیش آماده شده خود را در اختیار فرد قرار می دهد.

رنگ های خاص مورد استفاده در کابینت آشپزخانه ام دی اف

کابینت ام دی اف با توجه به رنگ ها مختلفی که دارند، می توان از آنها استفاده های گوناگونی کرد. مثلا برای انرژی بخشیدن به فضای آشپزخانه می توان از رنگ های شادتری استفاده کرد. یا رنگ هایی نیز وجود دارند که فضا را خیلی سرد نشان می دهند. اگر فضای آشپزخانه از متراژ کمتری دارد بهتر است از رنگ های روشن استفاده شود تا فضا تاریک و سرد نشود. همچنین این رنگ های روش برای مکانی که نور کم به آن می رسد بسیار مناسب هستند. اگر شما هم از آن دست افرادی هستید که به لکه ها بسیار حساس هستند، رنگ هایی را انتخاب کنید که تمیز کردن آن راحت باشد. در سال های اخیر رنگ هایی از کابینت های ام دی اف بیشترین استفاده را در بین افراد داشته اند که ما به چند مورد از آنها اشاره می کنیم:

کابینت آشپزخانه ام دی اف به رنگ زرد برای محیط های کوچک و یا آشپزخانه هایی با محیط تاریک بیشتری کاربرد را داشته اند. کابینت های سفید رنگ امروزه خیلی پرکاربرد شده اند، و علت استفاده آن نیز آرامش بخشی آن است. یکی دیگر از مزایای رنگ سفید این است که معمولا با تمام رنگ ها مطابقت دارد و ترکیب خوبی را با دیگر رنگ ها شکل می دهد. رنگ های روشن بیشتر از رنگ های تیره مورد توجه قرار می گیرند و معمولا جذابیت بیشتری دارند. این رنگ ها هیجان و انرژی بیشتری به منزل می بخشند. مثلا قهوه ای یا توسی رنگ هایی هستند که فضای آشپزخانه را بزرگ جلوه می دهند.

امیر قمصری

نقد و بررسی‌ها

دیدگاه خود را بیان کنید :