کابینت ام دی اف یا چوبی

کابینت ام دی اف یا کابینت چوبی

کابینت ام دی اف را انتخاب کنیم یا کابینت چوبی

اگر نگاهی به تاریخچه کابینت داشته باشید؛ کابینت‌هایی که در ابتدا مورد استفاده قرار می‌گرفتند تنها با فلز طراحی و ساخته می‌شدند؛ کابینت‌های فلزی هر چند مستحکم و مقاوم بودند؛ اما پس از مدتی زنگ زده می‌شدند و رنگ و جذابیت خود را از دست می‌دادند. به مرور زمان کابینت‌های رنگ و شکل تازه‌ای به خود گرفتند؛ طوری که امروزه به ندرت از کابینت‌های فلزی استفاده می‌شود و این کابینت‌ها جای خود را به مدل‌های جدید داده‌اند. کابینت ام دی اف و یا کابینت چوبی جزء دو کابینت پر کاربرد در این صنعت است که بسیاری از افراد نمی‌توانند بین این دو یکی را انتخاب کنند؛ در این مقاله در وب سایت فنی شو قصد داریم نگاهی به دو مدل از کابینت‌های پر کاربرد امروزی بیاندازیم پس در ادامه با ما همراه شوید.

چرا کابینت ام دی اف

ام دی اف یکی از مصالحی است که امروزه به وفور در طراحی و ساخت قطعات به ویژه کابینت استفاده می‌شود. ام دی اف ویژگی‌های منحصر به فردی دارد که سبب شده تا محبوبیت خیلی زیادی در بازار داخلی داشته باشد. ام دی اف از طرح‌های گوناگونی تشکیل شده است و تنوع رنگ آن بسیار بالا می‌باشد. امروزه با توجه به ویژگی‌های آن از ام دی اف برای صفحات کابینت هم کارایی خیلی زیادی دارد.

کابینت ام دی اف یا کابینت چوبی,کابینت ام دی اف یا کابینت چوبی,کابینت ام دی اف یا کابینت چوبی,

ویژگی‌های ورق ام دی اف

ورق ام دی اف یک سری مزایای منحصر به فرد دارد که در ادامه به بررسی هر یک از آن‌ها خواهیم پرداخت.

ورق ام دی اف ترک ندارد و پوسیده پوسیده نمی‌شود؛ در واقع تغییرات دمایی روی آن تاثیر خیلی زیادی ندارد. همچنین امروزه با توجه به تنوع در طراحی و دکوراسیون داخلی، خیلی از افراد دوست دارند تا طرح‌های خاص خودشان را برای کابینت در بیاورند تا مختص به خودشان باشد؛ ام دی اف برای این افراد مناسب است؛ چرا که ام دی اف به راحتی طراحی می‌شود و قابلیت کارایی خیلی بالایی دارد.

طراحی راحت در ام دی اف

شما می‌توانید هر طرحی که می‌خواهید را به راحتی روی ام دی اف در بیاورید. از طرفی ام دی اف در مقابل رطوبت مقاومت خیلی خوبی دارد؛ از این رو برای طراحی کابینت آشپزخانه که دائما در حال استفاده است، گزینه خیلی مناسبی می‌باشد. ضمنا قیمت و هزینه یکی از اصلی ترین فاکتورهای مهم برای خرید کابینت است. بعضی از افراد می‌خواهند در مخارج خود صرفه جویی کنند، از این رو به سراغ ورق ام دی اف می‌روند؛ چرا که با ویژگی‌هایی که دارد از قیمت پایینی هم برخوردار است و استفاده از آن به صرفه تر است.

معایب کابینت ام دی اف نسبت به چوبی

ام دی اف هر چند جزء مصنوعات چوبی پر کاربرد است؛ اما معایبی هم دارند. ورق ام دی اف راحت و زود خش می‌خورد و تعمیر هم نمی‌شود. ام دی اف در مقابل حرارت و دمای خیلی بالا مقاومت زیادی ندارند و آسیب می‌بینند. همچنین مغزی ام دی اف از متریال مختلفی تشکیل شده که هر چند مقاومت خوبی داره چون تحت فشار تشکیل شده اما پس از مدتی پیچ و مهره آن می‌تواند شل شوند و نیاز به تعمیر و بازسازی دوباره دارند.

کابینت ام دی اف یا کابینت چوبی,کابینت ام دی اف یا کابینت چوبی,کابینت ام دی اف یا کابینت چوبی,

چوب طبیعی برای کابینت

چوب یکی از محصولات طبیعت است که در ساخت وسایل به خوبی استفاده می‌شود. چوب طبیعی یک سری ویژگی و معایب دارد. چوب استحکام و دوام خیلی بالایی دارد. مقاومت بالای آن باعث شده تا در ساخت وسایل بیشتر استفاده شود. چوب طبیعی چندین برابر ام دی اغ مستحکم‌تر است به خصوص اگر از درختان بلوط یا سرو باشد. همچنین چوب طبیعی بسیار زیباست، زیبایی چوب باعث شده تا طراحان دکوراسیون داخلی به خوبی از آن استفاده کنند. به عنوان مثال چوب بلوط هم قرمز است هم سفید که رنگ آن طبیعی می‌باشد. ضمنا امکان ساخت سفارشی محصول از چوب، سبب شده تا افراد به وفور از آن در آشپزخانه استفاده کنند.

کابینت ام دی اف یا کابینت چوبی,کابینت ام دی اف یا کابینت چوبی,کابینت ام دی اف یا کابینت چوبی,

معایب کابینت چوب طبیعی

چوب طبیعی معایبی هم دارد شاید بزرگ ترین آن برای افراد قیمت بالای آن است. چوب طبیعی هزینه زیادی دارد و همین امر باعث شده تا افراد، نتوانند از چوب طبیعی استفاده کنند. همچنین آسیب پذیری در مقابل رطوبت از دیگر معایب آن است؛ چون که در مقابل آب مقاوم نیست. ضمنا چوب به راحتی در مقابل حشرات آسیب می‌پذیرد. چوب آسیب پذیری خیلی بالایی دارد به راحتی آفت می‌زند؛ به همین دلیل اگر می‌خواهید از آن استفاده کنید باید نگهداری خیلی خوبی داشته باشته باشید. چوب طبیعی مانند ام دی اف در صفحات کابینت هم استفاده می‌شود.

کابینت ام دی اف یا کابینت چوبی,کابینت ام دی اف یا کابینت چوبی,کابینت ام دی اف یا کابینت چوبی,

کابینت ام دی اف یا کابینت چوبی بهتر است

با توجه به نکات گفته شده نمی‌توان بین این دو کابینت یکی را صد در صد انتخاب کرد؛ چرا که هر یک از آن‌ها یک سری مزایا و معایب دارند و هزینه این دو با همدیگر متفاوت است. اگر جزء دسته کسانی هستید که باید بین این دو یکی را انتخاب کنید باید نیازهای خود و پس از آن میزان بودجه مد نظرتان را معیار قرار بدهید.

 

مدیر سایت

نقد و بررسی‌ها

دیدگاه خود را بیان کنید :