نگهداری از قوطی رنگ و تینر

قوطی رنگ و تینر

قوطی رنگ و تینر در هر انبار خانه و یا کارگاهی پیدا می شوند. کارکرد خیلی زیادی دارند و در جنبه های مختلف از آن ها استفاده می شود؛ اما شاید برای تان سوال باشد که چرا برخی از قوطی های رنگ و تینر پس از مدتی دیگر قابلیت استفاده نداشته و مثل اول شان تاثیر نمی گذارند؟ قوطی های رنگ و تینر هم نیاز به نگهداری دارند. اگر یک سری موارد را درمورد رنگ ها بدانید می توانید طول عمر و کارکرد آن ها را افزایش بدهید. در ادامه نکاتی را برای افزایش طول عمر رنگ و تینرها خواهیم گفت پس با ما همراه شوید.

 

دمای مد نظر برای نگهداری

رنگ و مواد شیمیایی باید در دمای مخصوص و کنترل شده قرار داشته باشند. افزایش و کاهش دما به ساختار رنگ، تینر و مواد شیمیای ضربه می زند. زمانی که دما در حد استاندارد نباشد؛ ساختار رنگ از هم می پاشد و مشکلاتی در این دما ایجاد می گردد.

تحقیقات انجام شده نشان می دهد دمای باید بین ۵ تا ۳۵ درجه سانتی گراد باشد تا بتوان از آن برای نگهداری و حلال های مناسب بهره گرفت. البته یادتان باشد که حتما برای دانستن عدد درست قوطی های رنگ را مطالعه کنید. چون می تواند این دما کم تر یا بیشتر از آن باشد.

نکته بعدی که در این زمینه باید بدانید این است که از یخ زدن قوطی رنگ ممانعت کنید.

 

تاثیر نور خورشید

نور خورشید عامل دیگری است که در رنگ تاثیر زیادی می گذارد. رنگ را هیچ وقت نباید در محیط ها و فضاهای باز که در معرض نور مستقیم خورشید می باشند قرار دهید. در نتیجه محل نگهداری رنگ ها بیشتر اتاقک و انباری های آن می باشد. ویژگی مهمی که باید بدانید این است که در محیط های دربسته جریان هوا نباید از آن ها عبور کند و نور خورشید مستقیم به این رنگ نتابد و رطوبت هم نباید آن قدری باشد که به داخل آن سرایت کند. اگر این موارد را به خوبی رعایت نمایید و رنگ را در محیط مناسب بگذارید؛ احتمال خراب شدن آن خیلی کاهش پیدا می کند.

رنگ ها در محیط های مناسب دوام و طول عمر بیشتری دارند و مهم ترین دلیلی که سبب می شود رنگ خراب شود؛ محیط بد آن است.

 

آموزش کار با رنگ,آموزش نگهداری از قوطی رنگ و تینر,فنی شو,

 

رنگ های رقیق شده

برای این که رنگ را رقیق کنید باید آن را با تینر ترکیب کنید؛ اما حواستان همیشه به این مقدار باشد. یکی از اشتباهات رایجی که دوستان انجام می دهند؛ این است که متأسفانه رنگ را در قوطی اصلی خودش با تینر ترکیب می‌کند همیشه رنگ به اندازه‌ای که نیاز دارید باید با تینر ترکیب شود و به‌هیچ‌عنوان رنگ اضافه را به رنگ مادر اصلی ترکیب نکنید چراکه این کار باعث می‌شود تا کیفیت رنگ کاهش داده و خراب شود حتما رنگ باقی‌مانده رنگی ترکیب کردید را در جای مجزا بریزید چون رنگ به‌زودی خاصیت خودش را از دست می‌دهد و اگر آن را در رنگ اصلی بریزید هم روی آن تاثیر می‌گذارد این عامل نقش خیلی مهمی در استفاده کردن از رنگ‌ها دارد که متأسفانه خیلی از افراد آن را رعایت نمی‌کنند و از طرفی رنگ‌هایی که در بازار وجود دارند معمولاً از دو قسمت تشکیل شدن شما پیش‌از این‌که بخواهید آن‌ها را با حلال رنگ کنین ابتدا باید موادی که درون قوطی قرار دادن را خوب ترکیب کنید و سپس به قوطی دیگر بریزید و با حلال آن‌ها را ترکیب کنید.

یکی از دلایلی که رنگ‌ها خشک نمی‌شوند و در رنگ‌های روغنی خوب قرار نمی‌گیرند این است که افراد و مواد را به‌خوبی رنگ و هم نزده‌اند و این باعث می‌شود تا رنگ نتواند کیفیت خود و خودش را نشان دهد عامل بعدی که حتما دراین‌راستا باید به آن توجه کنید تاریخ انقضاء است در قوطی رنگ‌ها و تاریخ انقضا نوشته شده‌است معمولاً در رنگ‌های شیمیایی تاریخ انقضا حدوداً شش ماه است شما زمانی‌که این رنگ‌کار و خارج از مدت‌زمان استفاده از آن در نظر می‌گیرید رنگ دیگر ترکیبات اولیه خودش را نداشته و همین‌طور نمی‌تواند برای شما کارساز باشد به‌همین دلیل از رنگ‌هایی که تاریخ مصرف آن‌ها گذشته‌ است استفاده نکنید.

 

 

قوطی رنگ و تینر,قوطی رنگ و تینر چیست,نگهداری قوطی رنگ و تینر,

 

نکات ایمنی بر روی قوطی رنگ و تینر

برای جا به جا کردن و استفاده کردن از رنگ‌ ها حتما از دستکش و عینک بهره بگیرید؛ چرا که ممکن است باعث ایجاد حساسیت شود با فاصله مطمئن از رنگ کپسول آتش‌نشانی را قرار دهید و همین‌طور کپسول آتش‌نشانی مخصوص مواد شیمیایی و رنگ تهیه کنید و در اطراف قفس رنگ لوازم دیگری را قرار ندهید قفسه یا قوطی‌های رنگ را جلوی درب خروجی نگذارید و از نگه‌داشتن رنگ در کنار منابع گرمایش ممانعت کنید این‌ها در کنار همدیگر باعث می‌شود تا نگهداری از رنگ و تینر بهتر انجام شود و طول عمر آن‌ها افزایش پیدا کند برای این‌که بخواهید از هدر رفتن منابع مالی و همین‌طور بروز حوادث جلوگیری کنید حتما سعی کنید نقاط ایمنی مرتبط با آن‌ها را رعایت کنید.

تیم محتوا فنی شو

نقد و بررسی‌ها

دیدگاه خود را بیان کنید :