آشنایی و کار با اره افقی بر

اره افقی بر

یکی از ابزارهای پرکاربرد در صنعت اره افقی بر است یا همان recip saw به زبان انگلیسی . از این اره برای برش دادن استفاده می‌شود. بسیاری از افراد به اشتباه بر این باورند که اره افقی بر برای چوب تنها کاربرد دارد؛ در صورتی که از آن می‌توان برای پلاستیک، ایرانیت و فلز استفاده کرد.

نحوه استفاده از این اره ها به این صورت است که ابتدا باید تیغه ای روی میله ضربه قرار دهید که تیغه‌ها با توجه به موادشان، شکل و دندانه مختلفی دارد. شکل کلی دستگاه اره افقی مشابه با اره عمود بر است؛ در صورتی که در میزان زاویه برش و در دست گرفتن آن با هم دیگر تفاوت دارند. در این مقاله در وب سایت فنی شو نحوه کارکردن با اره افقی بر را بیان خواهیم کرد پس با ما همراه باشید.

کارایی اره افقی بر

برای این اره می‌توان از تیغه‌های گوناگونی استفاده کرد و مواد متعددی شامل پلاستیک، چوب، ورق چوبی، پروفیل، استیل، کاشی، سرامیک و ایرانیت را برش داد. همچنین از اره افقی بر می‌توان در صنعت ساختمان برای برش دادن دیوار چوبی، لوله فلزی و لوله پلاستیکی به کار برد. ضمنا این مدل اره در قیاس با سایر اره، برای به کار بردن روی نردبان یا برش در کارهایی که بالای سرتان هستند راحت تر می‌باشد. ار اره افقی برای برش دادن سازه‌های منحنی نیز استفاده می‌کنند.

 شاید این مطلب هم بدردت بخوره انواع اره را بشناسید

recip saw,اره افقی بر,انواع اره افقی بر,

مدل های اره افقی بر

همه وسایل مدل های گوناگونی دارند؛ در حال حاضر به خصوص درباره ابزارهای چوبی کمتر وسیله ای را پیدا می‌کنید که طبقه بندی نشده باشند. اره افقی بر هم یکی از آن‌هاست. اره افقی بر دو مدل سیمی و شارژی دارند که مدل شارژی آن به دلیل این که باطری داخلش به کار رفته است، وزن بیشتری نسبت به حالت عادی دارد.

اره ایست بسیار راحت و ساده ؛ یعنی پیچیدگی خیلی زیادی ندارد. این اره از عایق دوبل تولید شده است که وجود آن سبب شده تا اپراتور در زمان اتصال بدنه قطعات الکتریکی به داخل دستگاه دچار برق گرفتگی نشود. همچنین اره افقی دارای یک دستگیره در بخش پشت دستگاه است که وجود آن سبب شده تا با دستگاه بسیار راحت تر و آسان تر کار کرد.

ضمنا این دستگاه دارای شستی هم است که برای خاموش و روشن می‌شود و اگر به آن فشار وارد کنید سرعت برش و سرعت دستگاه هم عوض می‌شود. در واقع باید گفت کارکردن با دستگاه اره افقی بر نیاز به پیچیدگی خیلی زیادی ندارد و تنها با کسب تجربه و تمرین می‌توان در آن تخصص پیدا کرد.

کار با اره افقی بر,کار با اره چوب بری,recip saw,

نحوه استفاده از اره افقی بر

برای کارکردن با این اره افقی باید بدانید که این دستگاه خطرناک است و اگر نتوانید به درستی از آن استفاده کنید؛ احتمال دارد که به شما آسیب برساند. از این رو پیش از انجام هر کاری دستگاه را به برق وصل نکنید.

پس از آن برای این که بخواهید با دستگاه کار کنید ابتدا بهتر است محل برش را به گونیا دستگاه بچسبانید و پس از آن تیغه را با قطعه در فاصله قرار بدهید تا بتوانید به خوبی برش دهید. سپس اگر روی نردبان می‌خواهید برش بزنید حتما تیکه گاه مناسب داشته باشد و یادتان باشد در زمان برش یک سری لرزش ها ایجاد می‌شود که نباید تعادل شما را بهم بزند. ضمنا در زمان کار ممکن است تیغه به دلایل گوناگونی خم شود و در زمان خم شدن تیغه تنها کاری که باید بکنید این است که با چکش آن‌ها را صاف کنید و سپس دوباره شروع به کار نمایید. از ظرفی اگر از تیغه برای فلز استفاده می‌کنید، روغن استفاده کنید تا خنک کننده باشد.

اره افقی بر,انواع اره افقی بر,کار با اره افقی بر,

استفاده بهتر از recip saw

برای کار کردن با اره افقی بر یک سری نکات وجود دارد که بهتر است آن‌ها را رعایت کنید تا کارایی و بازدهی آن چند برابر شود. ابتدا این که آلودگی زیاد دستگاه، کارایی آن را با مشکل مواجه می‌کند؛ از این رو سعی کنید تا گرد و خاک را روی آن پاک کنید و در زمان کار کردن از پایین به بالا اره نمایید.همچنین پیش از اره کردن روی تخته سه لایی، چوب و مواد این چنینی، مطمئن شوید که میخ در داخل آن‌ها وجود نداشته باشد تا اره را با مشکل روبه رو کنند.

کار با اره چوب بری,recip saw,اره افقی بر,

از طرفی احتمال دارد در زمان کارکردن با دستگاه تیغه اره گیر کند، در این زمان اولین کاری که باید بکنید این است که دستگاه را خاموش کنید؛ شکاف اره را باز و تیغه را بکشید بیرون تا نه خودتان آسیب ببینید و نه دستگاه دچار مشکل شود.

در زمانی که از دستگاه بیشتر از حد استفاده کنید باید دستگاه را تست کنید و سه دقیقه برای خنک شدن آن وقت بگذارید تا بتواند بهتر کار کند. یادتان باشد اره افقی بر مانند سایر وسایل نجاری می‌تواند آسیب زننده باشد اگر تجربه کارکردن با این دستگاه را ندارید پیش از کار حتما از یک فرد با تجربه کمک بگیرید.

مدیر سایت

نقد و بررسی‌ها

دیدگاه خود را بیان کنید :