روش کار با پیستوله رنگ پاش

کار با پیستوله

پیستوله رنگ پاش به ابزاری گفته می‌ شود که فرآیند رنگ آمیزی را خیلی راحت می کند. کارایی و استفاده از این ابزار آسان است و سرعت کار چندین برابر می کند اما چون یک سری نکات ایمنی برای کارکردن با آن وجود دارد و کارایی آن خطرناک برخی از افراد به سراغ آن نمی روند در ادامه این مقاله یک سری نکات را بیان می کنیم که به شما کمک می کند با استفاده از این نکات راحت تر با پیستوله کار کنید و همین طور بتوانید به خوبی با آن کار کنید و نگرانی تان از بین برود پس با مجله وب سایت فنی شو همراه باشید.

ترجمه پیسوله رنگ پاش به انگلیسی میشه Spray gun

نشت رنگ کار با پیستوله برقی

یک سری ابزارها در زمان کارکردن خطراتی به همراه دارند؛ فردی که با آن کار می کند باید حواسش جمع باشد و بسیار دقت کند. از جمله خطری که در زمان کارکردن با پیستوله با آن روبه رو می شود تزریق رنگ به بدن شماست. یکی از کارهای اشتباهی که افراد انجام می دهند این است که از نشت کردن رنگ جلوگیری کنند و همین طور کارکردن با آن از دستکش و لوازم ایمنی استفاده کنید هم باز نشت رنگ خطرناک است؛ چون که رنگ با سرعت بالا و نیروی قوی به داخل پوست نفوذ می کند از این رو اگر با نشت رنگ مواجه شدید دستگاه را به سرعت خاموش کنید تا هنگامی قطعه نشتی عوض نشده باشد سراغ پیستوله دوباره نروید. سعی کنید که آن را هم تعمیر دستی نکنید چون فشار دستگاه خیلی بالاست.

پیستوله بادی,پیستوله برقی,کار با پیستوله,

حتما از محافظ سر پیستوله استفاده کنید

اگر برای کارکردن با پیستوله از محافظ آن استفاده کنید؛ این کار باعث می شود تا از نزدیک شدن دستگاه به بدن و یا دست جلوگیری کند و باعث می شود تا فرد ایمنی خودش حفظ شود.

ضمنا در زمان کارکردن با این دستگاه حتما از لباس مناسب استفاده کنید تا بتوانید از رنگ و حلال به بدن تان جلوگیری کنید همچنین عینک ایمنی هم باید استفاده کنید. پیستوله رنگ پاش هم دارای یک سری خطرات بر چشم است به همین دلیل پیشنهاد می‌شود در زمان کار کردن پیشنهاد می‌شود که هم لباس استفاده کنید و هم عینک ایمنی.

پیستوله را درست نگه دارید

یکی از کارهایی است که برای حفاظت از دستگاه انجام دهید این است که از آن درست استفاده کرده و همین طور آن را تمیز کنید. زمانی که با رنگ کار می‌کنید، دستگاه بسیار کثیف می‌شود که باید برای تمیز کردن آن از آب و ضد یخ در پیستوله بهر بگیرید تا جریان رنگ در آن خیلی بهتر باشد.

نحوه رنگ کاری با پیستوله,پیستوله بادی,پیستوله برقی,

علائم خطر در زمان کار کردن با پیستوله

  • روشن نشدن پیستوله
  • خطر برق گرفتگی در زمان کار
  • پاشش رنگ غیر نرمال
  • چکیدن مدام رنگ
  • نشت رنگ

چگونگی با پیستوله کار کنیم ؟

برای این که بتوانید با پیستوله کار کنید در قدم اول تمام نکات ایمنی آن را رعایت کنید و سپس شروع به کار کردن کنید. سعی کنید سطح مد نظرتان را ابتدا تمیز کنید و سپس با روان کننده معدنی یا آب آن را تمیز کنید و در قدم بعدی یک لایه رنگ آستر زده و در قدم بعدی سنباده کاری کنید و ناصافی‌ها را تمیز کنید.

ضمنا درباره غلطک رنگ هم باید در نظر داشته باشید که از پیستوله کاملا خارج گردد؛ در زمانی که رنگ بیش از حد غلیظ باشد که به سختی از پیستوله خارج گردد. ضمنا در زمانی که بیش از حد رقیق باشد شره می‌کند. برای این که از مشکلاتی که با رنگ همراه است جلوگیری کنید ابتدا دستور العمل کارخانه برای تولید را در نظر بگیرید.

پس از آن سوپاپ هوا را وصل کرده و از محکم بودن آن اطمینان کنید. در قدم بعدی برای باز کردن مسیر ورودی لوله بخشی از تینر را درون مخزن بریزید. سپس دریچه اندازه گیری مایع ورودی را باز نموده و ماشه را فشار بدید پس از خارج کردن مقداری هوا رنگ با فشار کمی خارج می گردد. از طرفی در بخش پشت پستوله پیچی برای تنظیم کردن میزان خروجی رنگ هست که هر کدام هر چه پیچ را ببینید، میزان رنگ کاهش را باز کنید بیشتر می شود. چیچ تنظیم دیگری در پیستوله هست که پیچ تنطیم میزان فشار باد می باشد؛ این امکانات در مدل های قدیمی وجود ندارد.

کار با پیستوله,نحوه رنگ کاری با پیستوله,پیستوله بادی,

خطر آتش سوزی هنگام کار با پیستوله

پیستوله باید برای کارکردن دارای حلال هایی است که امکان اشتعال دارد و به کاربردن آن در قالب اسپری به دلیل تولید کردن آئروسل و بخار دود بیشتر می شود. بخار برخواسته از اسپری رنگ به شدت منتشر شده و در زمان تماس با محلی که امکان انفجار شدن باشد منفجر می شود؛ از این رو در زمان کارکردن باید مراقب عوامل اتش زا باشید و اگر در این کار مهارت ندارید سعی کنید از فرد با تجربه کمک بگیرید چون که امکان اسیب زدن نه تنها به خودتان بلکه به محل کارتان را هم دارد.

مدیر سایت

نقد و بررسی‌ها

دیدگاه خود را بیان کنید :