آموزش نصب جک کابینت

نصب جک کابینت

جک کابینت یکی از بخش های مهم در آن است؛ جک کابینت از یک سیلندر فولادی که گاز نیتروژن فشرده و میله ای است که با استفاده از هدایت کننده درزگیری می شود و به درون و خارج حرکت می کند. زمانی که جک کابینت درست نصب شود در ساختار آن تاثیر خیلی زیادی می گذارد و همین طور باعث می شود تا کابینت به خوبی بازو بسته شود. جک کابینت در برابر نیرویی که وارد می شود همانند فنر کار کرده و نیرو را بر می گرداند.

جک گازی کابینت

جک کابینت جک گازی است که نسبت به مقایسه با فنرهای مکانیکی نیروهای یکسانی دارد. یکی از دلایلی که سبب می شود تا خانه زیبا و راحت تر شود، به کارگیری از یراق الات مناسب و با کیفیت می باشد؛ از جمله مهم ترین و بهترین یراق آلات کابینت جک کابینت گازی است که کیفیت بالای آن سبب می شود تا درب های کابینت را محکم نگه دارند، همچنین این مدل جک برای به کار گرفتن درب های آبچکان و هم درب هایی که بازشوندگی بالا دارند به کار می روند.

آموزش نصب جک کابینت,نصاب کابینت,نصب جک پمپی کابینت,

آشنایی با آموزش نصب جک کابینت

ساده ترین مدل جک کابینت که می توانید آن را در بازار پیدا کنید شامل سیلندر و میله پیستون است که در انتهای آن پیستونی می باشد که چرخه های فشردگی و کشش سیلندر را با استفاده از هدایت کننده و درزگیری شده انجام می دهند. این سیلندر از گاز نیروژن تحت فشار، فشرده و روغن تشکیل شده که در فاز فشردگی گاز نیتروژن آن از زیر پیستون عبورد کرده و با استفاده از مجراهایی به سمت بالای آن می رود. پس از انجام این مرحله درون سیلندر به دلیل این که حجم مواد موجود ناشی از ورد میله پیستون بیشتر می شود و نیرو فزاینده بالاتر می رود.

تغییر دادن سطح مقطع مجرا، جریان گاز با بیشتر و کم تر شدن سرعت لغزش میله هماهنگ شده و ترکیبات قطر سیلندر، میله پیستون را تغییر پیدا می کند و طول سیلندر و مقدار روغن هم می تواند تغییر پیدا کند. مقدار مشخصی از روغن که درون سیلندر جک کابینت وارد می شود نه تنها درزبند را لغز می کند بلکه وقتی بین پیستون و هدایت کننده جریان پیدا کرده و سبب می شود تا میله خیلی سخت منبسط بشود و حرکت آن آرام و بدون لرزش شود.

در زمان هایی که کاربرد افقی است شما باید میله پیستون را بالاتر از سیلندر بگذارید و جک کابینت را وارونه نصب کنید؛ چون که در این حالت سازوکار ترمز خبری ندارد و پیستون به روغن نمی رسد.

فیلم آموزشی نصب جک پمپی کابینت زیر را ببینید

نکاتی برای نصب بهتر جک کابینت

برای این که بخواهید جک کابینت را نصب کنید بهتر است ابتدا به این توجه کنید که عمر طولانی جک کابینت ۱۰۰ نیوتون تا حد زیادی درزبندها ربط دارد؛ از این رو همیشه باید جک را به صورتی نصب کنید میله رو به پایین قرار داشته باشد و یا هدایتگر میله در بخش پایین تری از اتصال سیلندر قرار می گیرد. در بعضی از جاها جک می تواند در ضمن باز شدن به سمت بالا هم دوران نماید و در موقعیتی نه کاملا باز و نه کاملا بسته قرار بگیرد؛ در این زمان شما به عنوان یک نصاب کابینت باید در نظر داشته باشید که جک به صورتی قرار بگیرد که اگر در وضعیت کاملا بسته وجود دارد میله به سمت پایین برود و درون سیلندر فشرده گردد. در این موقعیت روغن کاری هدایت کننده و درزبندها به صورت انجام می گیرد که سازوکار ترمز هم خیلی راحت است.

اگر فیلم آموزش رگلاژ درب کابینت رو میخوای ببینی کلیک کن

نکته مهم

نکته دیگری که باید درباره این کار در نظر بگیرید سطح میله است. سطح میله باید طوری باشد که فشار گاز را نگه دارد؛ از این رو نباید با اشیاء زبر یا کند یا هر مدل ماده شیمیایی خورنده آسیب ببینند؛ چون که کیفیت آن را خیلی کم می کند. از طرفی در زمان نصب جک کابینت، قطعات بالایی و پایینی آن باید هم تراز باشند تا درزبندها کشیده نشوند. این مدل هم ترازی باید در کل بدنه نگه داشته شود. اگر امکان ندارد؛ از اتصالات چسبان بهره بگیرید که هم تراز قطعات ممکن می کند.

ارتعاشاتی که روی دستگاه که جک کابینت روی آن قرار دارد ایجاد می شود با توجه به اتصالاتی که به بدنه وصل هستند روی درزها تخلیه می شوند. بین پیچ محکم کننده و اتصالات کمی فاصله قرار دهید یا از جک با دست کم یک اتصال چسبان آن را محکم نمایید.

از طرفی در زمان نصب جک کابینت حتما توجه کنید که نیروهای کششی بیشتر از نیروی رانشی نباشد تا بتوان سرعت لغزش را کنترل کرد تا بیشتر نشود. ضمنا دمای کاری برای درست کارکردن جک کابینت بین -۳۰ تا + ۸۰ درجه متغیر می باشد؛ چون که اگر حرارت آن بالا و پایین شود باعث انبساط و انقباض سیلندر می شود و در این تغییر باعث تغییراتی در کیفیت جک می شود.

مدیر سایت

نقد و بررسی‌ها

دیدگاه خود را بیان کنید :