رنگ آمیزی ترمووود

رنگ آمیزی ترمووود

یکی از سوالاتی که افراد می پرسند این است که چه رنگی را باید برای فضاهای خارجی مانند کلبه های چوبی یا نماهای چوبی استفاده کرده که هم زیبایی داشته و هم این که مقاومت خوبی از خودش نشان دهد.ما می خواهیم به شما بگوییم که چطور می توانید هم روی چوب روس و هم ترمووود رنگ را اجرا کنید. در ادامه در وب سایت فنی شو یک سری نکات مهم در این باره به شما می گوییم پس با ما همراه باشید.

آموزش رنگ کردن ترمو,اجرای ترمووود,اموزش رنگ آمیزی ترمو,

تست کردن رنگ روی چوب و ترموود

در ابتدا یک رنگ باید داشته باشید و آن را با یک چوب هم بزنید و با استفاده از یک قلم آن را روی چوب بزنید یا تست کنید. شما می توانید از پارچه هم برای تست کردن استفاده کنید.
رنگ را چند بار روی چوب بزنید و هر چه بیشتر بزنید کیفیت آن بیشتر می شود. یادتان باشد از قلم مناسب استفاده کرده و برای فاصله بین رنگ اول تا دوم یا سوم باید یک روز یا همان ۲۴ ساعت زمان فاصله بیفتند تا رنگ به خوبی خودش را بگیرد. اگر سه مرتبه رنگ بزنید؛ کیفیت خیلی خوبی خواهد داشت.
یعنی چه ؟ یعنی این که اگر دو مرحله اجرا کنید؛ چوب آب گریز می شود و اگر آن را سه دور رنگ بزنید کاملا ضد اشعه آفتاب و همین طور آب و رطوبت می شود. زمانی که سه مرحله رنگ را اجرا کردید حدودا ۵ سال برایتان دوام خواهد داشت.
اگر پس از ۲۴ ساعت بازهم رنگ خشک نشد؛ زمان بیشتری را بگذارید تا کاملا خشک شود.

 

هر یک لیتر رنگ چه قدر فضا را پوشش می دهد؟

نکته ای که خیلی مهم است این می باشد که شما برای فضای خودتان چند لیتر رنگ را باید استفاده کنید. باید بدانید که اولین نکته این است که از چه رنگی استفاده می کنید و به برند و بسته بندی آن بستگی دارد؛
اما به صورت کلی هر یک لیتر رنگ معمولی بین ۱۰ الی ۱۵ متر مکعب را پوشش رنگی می دهد.

رنگ آمیزی ترمووود,نحوه رنگ کردن ترمووود,نحوه رنگ کردن چوب و ترمووود,

نکته مهم برای اجرای کار

یک سری از نکاتی وجود دارد که اگر پیش از انجام کار در نظر داشته باشید؛ روی کیفیت خیلی تاثیر دارد. ممکن است شما دو چوب را با یک روش و متد رنگ آمیزی کنید؛ اما ببینید که چقدر کیفیت آن ها فرق دارد.
قبل از این که هر چوب با هر مدلی را بخواهید رنگ آمیزی کنید؛ حتما گرد چوب آن را گرفته و با یک دستمال خشک آن را تمیز کنید تا خرده چوب ها رنگ را به خودشان نگرفته و ظاهر آن را دستخوش تغییرات نکنند.
البته باید بدانید که اگر چوب مرطوب شده باشد یا این که تمیز نباشد؛ روی خشک شدن رنگ تاثیر خیلی زیادی دارد؛ این نکته ای می باشد که خیلی از افراد در رنگ آمیزی ترمووود به آن توجه نمی کنند.

 

دلایل رنگ کردن ترمووود

خیلی از افراد می پرسند که خود ترمووود به تنهایی زیباست و سطح براقی هم دارد؛ دلیل این که باید آن را رنگ آمیزی کنیم چیست؟
برای پاسخ باید گفت که همیشه رنگ کردن برای زیبایی نیست، شاید خیلی از چوب ها وجود داشته باشند که زیبا باشند؛ اما به کار نیایند. چوب ها مخصوصا آن هایی که قرار است در فضای خارجی قرار بگیرند با دشمنانی مثل آفتاب و آب مواجه هستند. اصلی ترین دلیل که ترمووود ها رنگ آمیزیی می شوند این است که در برابر اشعه های یو وی مضر دوام آورده و همین طور عوامل محیطی مثل فرسایش روی آن ها تاثیر نذارد.
از طرفی دلیل بعدی برای رنگ آمیزی آن ها افزایش طول عمر و بهتر کردن شکل ظاهری آن هاست. شما می توانید با به کارگیری از رنگ های مخصوص ترمووود میزان روشنی چوب را کم و زیاد کرده یا بافت آن را بیشتر مشخص کنید.

 

نکات کلی برای اجرای ترموود

برای رنگ آمیزی ترمووود حتما دو مرحله چوب را رنگ آمیزی کنید. در قدم اول رنگ را روی سطح کامل پخش کرده و نکته مهم تر که باید بدانید، ضخامت رنگ است که نباید زیاد باشد و تنها به حدی باشد که قلم روی چوب حرکت کند.
قلم زدن رنگ ترمووود هم اهمیت دارد. شما باید قلم را فقط در جهت الیاف چوب بزنید؛ حرکت رفت و برگشتی قلم جزء دستور العمل های رنگ زدن ترمووود نیست.

تیم محتوا فنی شو

نقد و بررسی‌ها

دیدگاه خود را بیان کنید :