راهنمای انتخاب کابینت آشپزخانه

انتخاب کابینت

نکات تاثیر گذار برای انتخاب کابینت : کابینت یکی از وسایلی است که در زیبایی و جلوه خانه تاثیر زیادی دارد؛ طوری که به جرات می‌توان گفت امروزه بخش مهمی از هر دکوراسیون داخلی‌ای را کابینت تشکیل می‌دهد؛ از این رو برای این که بتوانید کابینت خوب و با کیفیت داشته باشید؛ باید نکاتی را در زمان انتخاب و خرید آن مد نظر قرار دهید. در این مقاله در وب سایت فنی شو نگاهی به آن‌ها خواهیم پرداخت پس با ما همراه شوید.

کیفیت صفحه کابینت

صفحه کابینت یکی از اجزای مهم آن است که در داخل کشور ما با استفاده از متریال مختلفی طراحی و تولید می‌کنند که هر یک از آن‌ها دارای یک سری ویژگی و مزایا می‌باشند. نکته‌ای که باید درباره کیفیت صفحه کابینت در زمان خرید آن در نظر بگیرید این است که صفحه کابینت بیشتر از قسمت دیگر در معرض برخورد آب و اشیا دیگر قرار دارد از این رو باید از جنسی درست شده باشد که بتواند در برابر آب و رطوبت مقاومت کند. صفحه کابینت می‌تواند از جنس سنگ مصنوعی یا کوارتز و کورین ساخته شود.

انتخاب کابینت تک یا دو رنگ,راهنمای انتخاب کابینت آشپزخانه,طراحی کابینت,

طراحی کابینت

کابینت‌های امروزی به صورت کلی یا در مدل مدرن و یا کلاسیک طراحی و تولید می‌شوند. زمانی که می‌خواهید کابینتی را خرید، طراحی آن را در اولویت قرار بدهید؛ اگر بخواهید سبک دکوراسیون داخلی شما کلاسیک باشد، باید کابینتی با طرح کلاسیک انتخاب کنید و چنان‌چه طراحی مدرن داشته باشید باید به سراغ کابینت مدرن بروید. کابینت مدرن معمولا از جنس ام دی اف، هایگلاس، اچ دی اف و ممبران طراحی و ساخته می‌شوند.

انتخاب کابینت تک یا دو رنگ,راهنمای انتخاب کابینت آشپزخانه,طراحی کابینت,

انتخاب رنگ کابینت

رنگ کابینت شاید در نگاه اول فاکتور مهمی برای انتخاب آن نباشد؛ اما تاثیر پر رنگی در طراحی و شکل و شمایل خانه دارد. اگر رنگ خانه و آشپزخانه تان روشن است، سراغ کابینت‌هایی با رنگ تیره نروید؛ چرا که خانه را کوچک نشان می‌دهد و بالکعس اگر پس زمینه تیره برای طراحی خود در نظر دارید که بیشتر در حالت کلاسیک دیده می‌شود؛ کابینت‌های تیره رنگ برای شما گزینه خوبی خواهند بود.

انتخاب کابینت تک یا دو رنگ,راهنمای انتخاب کابینت آشپزخانه,طراحی کابینت,

جا داری کابینت

کابینت به خصوص برای آشپزخانه باید جا دار باشد؛ کابینت‌های کوچک به درد شما برای گذاشتن وسایل نخواهند خورد. از این رو در زمانی که سفارش طراحی و ساخت کابینت را به کابینت ساز می‌دهید از او بخواهید که با توجه به مدل خانه و فضای آشپزخانه بهترین اندازه را برای شما در نظر بگیرد.

انتخاب کابینت تک یا دو رنگ,راهنمای انتخاب کابینت آشپزخانه,طراحی کابینت,

قیمت کابینت

برای خرید هر وسیله ای، هزینه و قیمت حرف اول را می‌زند. کابینت جزء وسایلی است که هم می‌تواند قیمت منصفانه داشته باشد و هم می‌تواند خیلی گران قیمت برای شما در بیاید. قیمت کابینت به جنس مواد استفاده شده در طراحی و ساخت آن و صفحه کابینت آن بستگی دارد. بعضی از فروشگاه‌های عرضه کننده کابینت هزینه نصب آن را هم ضمن قیمت کابینت دریافت می‌کنند.

 

انتخاب کابینت تک یا دو رنگ

کابینت‌ها امروزه در دو مدل تک رنگ و دو رنگ در بازار وجود دارند، کابینت تک رنگ، رایج ترین نوع کابینت به شمار می‌روند؛ اما از نظر جذابیت، کابینت دو رنگ زیبا تر بوده و جلوه بیشتری دارد. برای کابینت دو رنگ، طراح از دو رنگ مختلف برای چیدمان کابینت استفاده می‌کند. برای این که کابینت شما تک رنگ و یا دو رنگ باشد قبل از آن باید با کابینت ساز خود مشورت کنید.

انتخاب کابینت تک یا دو رنگ,راهنمای انتخاب کابینت آشپزخانه,طراحی کابینت,

بهترین کابینت کدام است ؟

کابینت ممبران یکی از پر کاربردترین کابینت‌ها در حال حاضر است؛ این نوع کابینت کمی کم قیمت تر از چوب است و شکلی کلاسیک به کابینت می‌بخشد؛ کابینت ممبران برای افرادی که تمایل دارند تا خانه‌ای کلاسیک در حین حال شیک و با کلاس داشته باشند؛ اما هزینه زیادی هم نکنند گزینه‌ی خیلی مناسبی است. از طرفی  کابینت هایگلاس، در بین سایرین از محبوبیت خاصی برخوردار است. کابینت هایگلاس درخشان و براق است و در اغلب موارد بازتاب خوبی از نور دارد. کابینت هایگلاس در مقابل رطوبت مقاومت بالایی نشان داده؛ از این رو از آن برای پوشش کابینت استفاده زیادی می‌شود. کابینت هایگلاس نسبت به سایرین قیمتی کمی بیشتر دارد.

کابینت ام دی اف، کاربرد خیلی زیادی دارد؛ چرا که ام دی اف هم ویژگی‌های خیلی زیادی دارد و هم قیمت مناسبی دارد. به همین دلیل متریال اصلی برای ساخت اغلب کابینت‌ها به شمار می‌آید. کابینت ام دی اف با توجه به ویژگی‌هایی که دارد از معایبی نیز برخوردار است، کابینت ام دی اف بزرگترین عیبی که دارد، مقاومت پایین آن در مقابل رطوبت است.

انتخاب کابینت تک یا دو رنگ,راهنمای انتخاب کابینت آشپزخانه,طراحی کابینت,

واژه کابینت‌های گران قیمت در بین محصولات به کابینت روکش چوب تعلق می‌گیرد؛ چرا که مغز ساخت این نوع کابینت‌ها از چوب طبیعی است؛ چوب روسی و چوب گردو از متداول ترین روکش‌ها برای این مدل کابینت به شمار می‌روند؛ از این رو قیمت بالایی در مقابل دیگر کابینت‌ها دارند. کابینت روکش چوب و چوبی در رنگ از محدودیت برخوردارند. با توجه به نکات گفته شده هر کابینتی یک سری ویژگی‌های خاص خودش را دارد و شما باید با توجه به میزان بودجه، اندازه آشپزخانه و نیازتان یکی از آن‌ها را انتخاب نمایید.

مدیر سایت

نقد و بررسی‌ها

دیدگاه خود را بیان کنید :