سبک‌های متداول دکوراسیون داخلی در منزل

سبک‌های متداول دکوراسیون داخلی در منزل

دکوراسیون داخلی به جزء جدا نشدنی از منازل امروزی تبدیل شده است؛ مهم نیست متراژ و مدل خانه چگونه است امروزه بسیاری از افراد علاقه دارند تا منزل خودشان را طراحی کنند. دکوراسیون داخلی به هماهنگ سازی وسایل منزل گفته می‌شود طوری که زیبا و قشنگ و دلنواز به چشم بیایند. در ایران سبک‌های گوناگونی از دکوراسیون داخلی وجود دارد. دکوراسیون داخلی با طراحی داخلی تفاوت‌هایی دارد. دکوراسیون داخلی بیشتر برای هماهنگ سازی مورد استفاده قرار می‌گیرد در صورتی که طراحی داخلی با ارائه نقشه ریز به ریز ساختمان و عناصر آن سرو کار دارد.  که در این مقاله به بررسی متداول ترین آن‌ها اشاره خواهیم کرد پس با وب سایت فنی شو همراه باشید.

دکوراسیون داخلی کلاسیک

اگر به خانه‌های اشرافی و منازلی که به سبک قدیمی علاقه دارند نگاه کرده باشید؛ این سبک دکوراسیون را خواهیم دید. سبک دکوراسیون داخلی کلاسیک محیطی پر زرق و برق دارد و عموما از گلدان، وسایل تزئینی، دکوری، لوازم تزئینی چوبی و … استفاده می‌شود. سبک دکوراسیون داخلی آرامش بخش است اما نیاز به وسایل گران قیمت و بزرگ دارد. از این رو اگر منزلی با متراژ کوچک دارید به شما پیشنهاد نمی‌شود که سبک کلاسیک را به خودتان انتخاب کنید چون که نیاز به وسایل بزرگ و حجیم مثل مبل‌های استیل سلطنتی دارد.

دکوراسیون داخلی روستیک,دکوراسیون داخلی ساحلی,سبک فرانسوی دکوراسیون,

دکوراسیون داخلی روستیک

طبیعت همواره روح و روان آدم را شاداب و سالم می‌کند. بسیاری از افراد علاقه مند به نوستالژیک هستند. این مدل طراحی داخلی برای کسانی است که به دل طبیعت علاقه مند هستند. روستیک در معنا رنگ و رو رفته است به همین دلیل در نقشه طراحی این مدل به سراغ وسایل کهنه و چوب‌های بی رنگ می‌روند البته لازم به ذکر است این وسایل بونجول و بدون استفاده نیستند اما کاملا سالم با شکل ظاهری خاص هستند. سبک دکوراسیون روستیک برای کسانی که علاقه به طبیعت و روستا دارند مناسب است. از دیگر سبک‌های متداول دکوراسیون داخلی در منزل همین عتیقه بازی هاست .

سبک های دکوراسیون خانه,سبک های دکوراسیون داخلی,دکوراسیون داخلی روستیک,

سبک دکوراسیون مدرن

این مدل سبک دکوراسیون متداول ترین سبکی است که می‌‌توان در خانه‌های امروزی آن را دید. رنگ‌هایی که در این سبک استفاده می‌کنند عموما خنثی و براق هستند. کابینتی که در این طراحی و دکوراسیون معمولا به کار گرفته می‌شود هایگلاس است چون که رنگ را بازتاب می‌دهد. سبک دکوراسیون داخلی مدرن ساده است و همه وسایل با هماهنگی رنگ و ساده در کنار هم قرار می‌گرند تقریبا چیزی مخالف با سبک طراحی دکوراسیون داخلی کلاسیک است.

دکوراسیون داخلی ساحلی,سبک فرانسوی دکوراسیون,سبک های دکوراسیون خانه,

دکوراسیون ترکیبی

دکوراسیون منزل انتقالی یکی دیگر از سبک‌های دکوراسیون است که زیرکانه می‌باشد. این مدل سبک ترکیبی از مدرن و سنتی است طوری که اگر آن نگاه کنید تفاوتی در این دو سبک کاملا مشاهده نمی‌کند. هر چند سبک کلاسیک و مدرن دو خط موازی هستند اما در این مدل دکوراسیون این دو سبک با هم ترکیب می‌شوند. مبل‌های این طراحی گنده و سنگین هستند اما طرح آن‌ها ظریف است. وسایل سایر خانه هر چند می‌توانند قدیمی باشند؛ اما از رنگ خنثی در آن‌ها استفاده می‌شود. ویژگی‌ که این مدل طراحی دارد این است که رنگ‌های گوناگونی در آن می‌توان به کار گرفت.

سبک های دکوراسیون داخلی,دکوراسیون داخلی روستیک,دکوراسیون داخلی ساحلی,

طراحی دکوراسیون فرانسوی

فرانسه به یکی از کانون‌های دکوراسیون داخلی معروف است. این مدل سبک مخصوص به منازل اشرافی و جذاب است. سبک فرانسوی نشان دهنده سادگی و ظرافت خاصی است. در سبک منزل فرانسوی برای طراحی و دکوراسیون از رنگ‌های ملایم مانند طلایی استفاده می‌شود و مبلمان به کار رفته شده در آن دامن دار و سنگین هستند. سبک فرانسوی در طبقه بندی جزء سبک‌های گران محسوب می‌شود و تمام وسایل آن قیمت بالایی دارند و عموما برای کسانی که به زرق و برق علاقه مند هستند مناسب می‌باشد. در این سبک از وسایل نورپردازی، لوستر و شمع استفاده می‌شود و چراغ‌های آن دارای کریستال‌های رزق و برق دار هستند. دکوراسیون فرانسوی هم مانند کلاسیک نیاز به اتاق‌های بزرگ و با پنجره‌های نور گیر دارد تا بتواند خودش را به خوبی نشان دهد.این سبک از سبک‌های متداول دکوراسیون داخلی در منزل است که خیلی هم گران قیمت است .

سبک فرانسوی دکوراسیون,سبک های دکوراسیون خانه,سبک های دکوراسیون داخلی,

دکوراسیون داخلی ساحلی

خیلی از خانه‌ها شکل و شمایل ویلایی دارند. این خانه‌ها متراژ بالایی دارند و برای کسانی که به ساحل علاقه دارند گزینه خوبی است. در مدل طراحی ساحلی از رنگ‌های مکمل دریا مثل آبی، سفید، بژ و … استفاده می‌کنند و در وسایل طرح و رگه‌های آبی دیده می‌شود و از وسایل چوبی استفاده می‌کنند تا آرامش و راحتی را برای افراد داشته باشد.

دکوراسیون داخلی روستیک,دکوراسیون داخلی ساحلی,سبک فرانسوی دکوراسیون,

بهترین سبک دکوراسیون داخلی برای شما

در این مقاله با چند مدل سبک دکوراسیون داخلی آشنا شده‌ایم. هر سبک دکوراسیون داخلی یک سری وسایل و یک سری ویژگی‌های مخصوص به خودش را دارد و هزینه‌های طراحی و تهیه آن‌ها متفاوت است. سبک طراحی دکوراسیون مناسب شما به چند عامل بستگی دارد. اولین عامل آن سلیقه شما و دومی آن میزان متراژ خانه و سومی آن میزان هزینه‌ای است که می‌خواهید خرج کنید. همان طور که گفته شد اگر خانه با متراژ کوچک دارید سبک‌های مدرن و آپارتمانی برای شما بهتر است و اگر خانه ویلایی و بزرگ دارید سبک کلاسیک هم گزینه خوبی است.

مدیر سایت

1 دیدگاه برای سبک‌های متداول دکوراسیون داخلی در منزل

  یونس :

  در موردکار نجاری در کشور های دیگه و مهاجرت کسی که کارش درودگری و منبت کاری هست ممنون میشم اگر راهنمایی کنید

   مدیر سایت :

   سلام یونس عزیز
   بسیار کار خوب و پردرامدی هست در کانادا استرالیا و کشورهای اروپایی

  pingback انواع لوستر در دکوراسیون – برق و صنعت رایموند

دیدگاه خود را بیان کنید :