کابینت وکیوم چیست

اگر بخواهید یک کابینت نو بخرید ابتدا برای این کار باید تحقیق کنید و پس از آن دکوراسیون خانه تان را عوض نمایید. در زمان تحقیق کابینت حتما با انواع آن آشنا می‌شود که یکی از آن‌ها کابینت وکیوم است. کابینت‌ها جنس و مدل‌های گوناگونی دارند که در نگاه اول می‌تواند فرد را گیج کند. اولین مورد از نظر خیلی از افراد برای خرید کابینت، بودجه است. انتخاب مدل کابینت تا حد زیادی به میزان بودجه شما بستگی دارد. هر چقدر بودجه شما بیشتر باشد دست تان برای خرید کردن بیشتر است. کابینت با توجه به محبوبیتی که این روزا دارد از انواع و مدل‌های گوناگونی برخوردار است که در این مقاله قصد داریم نگاهی انواع کابینت بیاندازیم پس با ما در وب سایت فنی شو همراه باشید.

کابینت وکیوم چیست

کابینت وکیوم مدل جدیدی از کابینت آشپزخانه است. کابینت‌های اولیه بیشتر شکل چوب بودند و یا این که فلزی، کابینت‌های فلزی به مرور زمان از دور خارج شدند و مدل‌های جدید کابینت جایگزین آن شدند. کابینت آشپزخانه وکیوم با توجه به استفاده از دستگاه سی ان سی، کارایی خیلی زیادی پیدا کرده و توانسته خودش را در جای بهترین کابینت‌ها بدهد. استفاده از امکانات جدید در طراحی و ساخت این کابینت سبب شده تا مقاومت زیادی در مقابل رطوبت داشته باشد. به عبارتی دیگر کابینت وکیوم به کابینت‌هایی گفته می‌شود که روکش آن وکیوم باشد. روکش وکیوم مدلی از تکنولوژی است که از آن برای فشرده سازی استفاده می‌کنند. از روکش وکیوم نه تنها در کابینت آشپزخانه، بلکه در طراحی و ساخت سرویس کابینت، درب چوبی و لوازم چوبی هم استفاده می‌شود. چون که روکش وکیوم زیبایی و مقاومت خوبی دارد.

ویژگی‌های کابینت آشپزخانه وکیوم

کابینت آشپزخانه وکیوم دارای یک سری ویژگی است که در ادامه قصد داریم به آن‌ها اشاره کنیم.

شیک و جذابیت کابینت وکیوم

امروزه زیبایی ظاهری کابینت نقش زیادی در انتخاب آن دارد. کابینت وکیوم زیبایی ظاهری خاصی دارد؛ ذوق هنری در آن به کار رفته است و در زمانی که افراد به منزل وارد شوند در نگاه اول جذب زیبایی کابینت می‌شوند.

چرا کابینت وکیوم بخریم,معایب کابینت وکیوم,وکیوم کردن کابینت,

سازگاری با محیط زیست

امروزه این که مواد و مصالح آسیبی به محیط زیست وارد نکنند در ساخت و استفاده آن‌ها اهمیت بسیار زیادی دارد. کابینت وکیوم چون که از ام دی اف ساخته شده است و یک محصول کامپوزیت چوب است که از ضایعات چوبی و الیاف تشکیل شده است و آسیبی برای محیط زیست ندارند. چون که برای ساخت آن از درختان کمتر استفاده می‌شود.

مقاومت بالا در برابر رطوبت

از دیگر ویژگی‌هایی که کابینت وکیوم می‌توان به مقاومت بالای آن در برابر آب و رطوبت اشاره کرد. شاید بسیاری از افراد زمانی که متوجه شوند کابینت وکیوم از ام دی اف ساخته شده است؛ شاید گمان کنند که در برابر آب مقاومت زیادی ندارد در صورتی که این کابینت با لایه پی وی سی پوشیده می‌شود و همان باعث مقاومت آن در برابر آب و عدم نفوذ به لایه‌های زیرین آن می‌شود. زمانی که یک کابینت نسبت به آب و رطوبت مقاوم باشد، نظافت آن هم کاری ندارد؛ چون که با دستمال و مواد شوینده می‌توان آن را نظافت نمود.

طرح کلاسیک کابینت وکیوم

طرح کلاسیک و سه بعدی طرفداران بسیار زیادی دارد. این مدل دارای نقش و نگارهای فرورفته است و اجرای آن روی کابینت هزینه بالایی دارد؛ اما با این وجود روی کابینت وکیوم خیلی راحت پیاده سازی می‌شود و هزینه آن، آنقدری که روی کابینت‌های دیگر است؛ روی وکیوم ندارد و طراحی آن ساده و آسان می‌باشد.

ویژگی‌های کابینت آشپزخانه وکیوم,چرا کابینت وکیوم بخریم,معایب کابینت وکیوم,

وزن سبک کابینت وکیوم

زمانی که وزن کابینت سبک و پایین باشد؛ فشار کمتری روی ریل و جک وارد می‌شود. کابینت وکیوم نسبت به سایر کابینت‌ها وزن کمتری دارد و همین امر سبب شده تا کابینت کمتر خراب شود و طول عمر آن هم زیاد گردد.

سازگاری کابینت وکیوم

کابینت وکیوم سازگاری بیشتری نسبت به سایر کابینت‌ها با ابزار و تجهیزات توکار دارد. کابینت آشپزخانه وکیوم مثل پوششی است که روی اسکلت فلزی قرار می‌گیرد و بخش‌های مختلف را پوشش می‌دهند؛ از آن جایی طراحان دکوراسیون داخلی علاقه دارند تا وسایل خود را در داخل کابینت مخفی کنند از کابینت وکیوم استفاده می‌کنند.

وکیوم کردن کابینت,ویژگی‌های کابینت آشپزخانه وکیوم,چرا کابینت وکیوم بخریم,

معایب کابینت وکیوم

هر چند کابینت وکیوم مانند سایر کابینت‌ها ویژگی و مزایایی دارد اما از معایبی هم برخوردار است. هر وسیله ای هر چند کارایی بالایی داشته باشد؛ اما در کنار آن هم معایبی دارد. کابینت وکیوم اگر طرح‌های منبت کاری یا کنده کاری ظریفی باشد؛ پوشش لایه پی وی سی آن سخت و محکم است. اگر کابینت وکیوم طرحی ضعیف داشته باشد؛ روی آن سخت ایجاد می‌شود و کیفیت آن افت می‌کند. همچنین کابینت وکیوم نسبت به آفتاب و نور حساس است و ایجاد گرما سبب شده تا مواد آن به مرور زمان ضعیف شود و کابینت شکل و شمایل خود را از دست بدهد. از طرفی کابینت وکیوم در مقابل با اجسام نوک نیز هم حساس است و به سرعت آسیب می‌بیند.

مدیر سایت

نقد و بررسی‌ها

دیدگاه خود را بیان کنید :